Okolice

Bartkowa to znana miejscowość letniskowa pięknie położona nad Jeziorem Rożnowskim na południu kraju w woj. małopolskim (ok. 25 km od Nowego Sącza, 50 km od Tarnowa, 100-120 km od Krakowa czy Zakopanego).

Bartkowa jest cenionym kurortem o szerokiej gamie ofert turystyczno–wypoczynkowych (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,bartkowa,0.html). Okolice te przyciągają bogatą, wielowiekową historią, zabytkowymi budowlami zamków i kościołów.

Każdy gość znajdzie tu coś dla siebie: ciszę lasów i zatoczek jeziora, grzyby w lasach, ryby w jeziorze, rezerwaty przyrody, a nade wszystko wspaniałe widoki. Tu także krzyżują się liczne szlaki turystyczne – zarówno piesze, jak i rowerowe, które prowadzą na cały teren Pogórza w kierunku Rożnowa i Tarnowa. Co roku szczególnie w sezonie letnim odbywają się tu różne imprezy plenerowe, wśród których najważniejszą są lipcowe Dni Jeziora Rożnowskiego.

Oprócz tych atrakcji Bartkowa gwarantuje rozbudowane zaplecze dla wszelkiego rodzaju sportów – m.in. sportów wodnych czy wędkarstwa. W niedalekiej odległości od domków letniskowych „Agatka” znajduje się Dom Wczasowy „Stalownik”, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający oraz popłynąć w rejs statkiem po Jeziorze Rożnowskim.

Napisz do nas